Terapie a poradenství v oblasti psychologie, pedagogiky a kineziologie 

Odstranění stresu, psychických a emočních bloků, příčin problémů i nemocí.

Psycholožka, kinezioložka a terapeutka

Mgr. Ivana Popová

Zajímají mne lidé a jejich životy. Od dětství jsem se chtěla učit nové dovednosti a pomáhat druhým. Své přání jsem si naplnila studiem pedagogiky a psychologie na Karlově Univerzitě.

Chtěla jsem vědět PROČ a pak jsem chtěla vědět a umět JAK účinně pomáhat. A tak jsem vystudovala celý systém One Brain - kineziologii.

Už přes 20 let zažívám spolu s klienty  dobrý pocit při hledání příčin  problémů a líbí se mi jiskřičky pochopení, úlevy a radosti v očích dětí i dospělých klientů při řešení problému.

Těší mne společný zájem na řešení a znatelný pokrok. Jde to mnohdy rychle, ale vždy efektivně a jemně.

Ivana Popová očima školáka po terapii

V čem vám mohu pomoci

 • psychoterapie a osobní podpora
 • odstranění bloků a psychických a emočních příčin problémů
 • odstranění negativních emocí a stresu na tíživou situaci
 • odblokování strachů, fóbií, závislostí, nutkavého chování
 • řešení problémů ve vztazích v rodině, na pracovišti, s partnery
 • práce na rozvoji osobnosti, uvolnění a rozvoj potenciálu
 • posílení sebeúcty, sebelásky, sebejistoty a sebevědomí
 • odstranění a náprava poruch učení a chování
 • odblokování trémy, strachu ze selhání, z neúspěchu, ze zkoušek
 • objasnění a odblokování prvotních příčin zdravotních problémů, obnovení energetické rovnováhy organismu a jednotlivých systémů, podpora procesu uzdravení, vytestování podpůrných doplňků stravy, vitamínů, minerálů, bylin nebo esencí
 • řešení bolestí, deprese, přecitlivělosti, neuróz, pomočování a dalších problémů bez léků
 • psychoterapeutická péče o pečující
 • odblokování malých dětí - je možné i přes prostředníka (rodiče či blízkou osobu)
 • poradenství v oblasti závislostí
 • kariérové poradenství - testy IQ, dotazníky a metody upřesňující volbu povolání
 • problematika šikany a kyberšikany
 • školní zralost

Co dělám

🙂

Terapie

individuální - párová - rodinná

Poradenství

Školní psychologie

Co o mě říkají

„Ivanu Popovou jsem před několika lety potkala jako kolegyni na soukromé klinice.


Z vlastní zkušenosti mohu říct, že každý z nás občas řešíme těžké momenty v životě, ať už se to týká našeho zdraví, vztahů, rodiny, nebo peněz... Už několikrát jsem využila možnosti nabízené terapie u Ivany a vždy jsem byla velmi spokojená. Vyhovuje mi její laskavý a jemný způsob průběhu sezení, ulevilo se mi na těle i na duši a brzy jsem viděla další výsledky ve svém životě.


K terapeutce Ivaně Popové se vždy ráda sama vracím, navíc ji také s důvěrou doporučuji nejen svým přátelům, ale i klientům z mé akupunkturní praxe. Budu ráda, když Vám její služby pomohou také.“

Iva Měsíčkováterapeutka čínské medicíny, Praha www.mesickova.cz

Milá, vážená, jedinečná a zkrátka "naše" paní Popová,


skutečně srdečně děkuji za tolik posunující setkání s Vámi.


Nevěděla jsem, co mne u Vás může čekat, intuitivně jsem se rozhodla příliš se neinformovat v metodě, kterou v rámci terapie využíváte - nějak jsem měla potřebu nechat ostatní asi na osudu - na samotném okamžiku..nemít dogmata, očekávání... kontaktovala jsem Vás díky doporučení, které bylo vskutku autentické - vím, že nelze před "problémy" utíkat, čekat na zázraky závislé na počasí či tom s jakou náladou se ostatní probudí - vím, že to štěstí a důvěra v život a celý vesmír je jen v nás. A tuto víru musíme sami v sobě objevovat a živit - osvobodit zejména sebe od výčitek, strachů a jiných zjednodušujících a mylných výhybek za zodpovědnost za naše osudy, radost, plynutí, smíření a klid...


Věřím na psychosomatiku a nejsem zastánce léčby pilulemi na štěstí. Čtu dnes tolik populární "rady na domácí štěstí" - jejich aplikace je však nejistá. Vím, že veškerý léčebný systém mám však sama v sobě. Vy jste ho velice něžně, věcně, tolerantně a překvapivě jednoduše za mne vydloubla...PROSTĚ SE STALO. Tradá a najednouuu výsledek...téměř šokující:-) jsem na cestě...je to stále proces uvědomování, ale já vím již kudy vede cesta a kudy nevedla...OSVOBOZUJÍCÍ A FASCINUJÍCÍ JAK MOC POVZBUDIVÉ, NAPLŇUJÍCÍ A SEBEREGENERUJÍCÍ je právě odhalení jaksi "nás" v "nás".


Děkuji Vám - těším se na vše co přichází. Věděla jsem, že má smysl komplikovaně a ve stavu vyčerpání se hrkat za Vámi do Březnice. Všechno dává smysl...lhala bych, kdybych při stoupání po schodech k Vám neměla obavy - najednou to dolehlo...přišlo mi totiž už tehdy, jak kouzelná duše jste a jak silná, bála jsem se, jak to ta moje duše unese - zaváhala, ale odvážnému štěstí přeje a nyní se radostně ubírám s důvěrou v život dál po mé cestě - osvobozené od zátěží, které jsem nesla asi zbytečněji dlouho než bylo nutné...tím spíše vím, kudy moje cesta nevede:-)  

Tereza - ségra Báry:-)

Na kineziologii přivedlo naši rodinu nezdravé klima u nás doma, špatné vztahy v rodině a osobní problémy každého z nás.


Paní Mgr. Popová se nám několik návštěv individuálně věnovala, s každým osobně o problému pohovořila, příčiny našich problémů odblokovala. Musím uznat, že ač jsme každý jiný a mé 3 děti jsou v pubertálním věku, dokázala ke každému z nás najít tu správnou cestu, doplnit nám všem energii a srovnat myšlenky v hlavě.


Lépe se nám teď společně žije. Určitě si návštěvu v budoucnu zopakujeme.


Problémy jsou od toho, aby se řešily....Všem doporučujeme a děkujeme.

V. Ď.rodina z Kladna
Dobrý den, paní Popová, moc děkuji za včerejší telefon. ❤️Uvědomila jsem si pak spoustu věcí a celou záležitost si konečně uzavřela. Včera mi bylo asi nejhůř. Nakonec mi všechno došlo...!!! Cely život jsem se hledala a hrála různé role (myslela jsem si o sobě, že jsem jiná - tudíž špatná). Velký omyl z dětství!! Nepřijetí. Ani od otce ani od matky. Narušovala jsem jim tuhle hru. Vlastně ji asi oba chtěli hrát. Můj otec byl, je slaboch, který nesnesl kolem sebe ženy ve své síle. Zaháněl matku do role poddané a ústupné ženy, která nemá vlastní názor a dělá přesně to co on chce. To bylo pro mě to nejhorší, co by se mi v životě mohlo stát, být touto ženou! (Proto mě i bil, ale já s ním stejně bojovala). Nechtěla jsem žít jako moje matka, a to jsem ještě nevěděla, jak dopadne, že na stáří z ní bude totální hadr na boty mého otce. Musela jsem projet celý svět, utíkala jsem před sebou! (Emoční naprogramování, rozpor mezi tím, kdo jsem a výchovou, tlakem, kým mám být). Abych se pak ve 40 ti letech odvážila začít poznávat samu sebe. Teď když mám práci, kterou miluju, nádherné bydlení, rodinu svého srdce a jsem konečně spokojena sama se svým tělem, se sebou a světem, který se kolem mě proměnil na místo, kde kamkoli přijdu, lidi mi vycházejí vstříc. (A to dříve bylo peklo, samé problémy - vnitřní boj se odrazil venku). Nemůžu podléhat žádnému tlaku a vychovávání. Tohle teď byla pro mě lekce s velkým L, že musím být sama se sebou v souladu a vážit si toho kdo jsem! Taková prověrka! Moje tělo už mě ani jinam nepouští!! Chci muže, který mě bude mít rád a vážit si mě právě proto, kdo jsem. Jsem dračice i hodná holka, jsem všechno. Mám v sobě všechny aspekty života! Už asi půl roku, slýchám na větu: Náš vnější svět je jen odrazem toho co se děje uvnitř nás. A dneska jsem to pochopila, tím jak se můj svět za poslední rok proměnil... Boj se proměnil v přijetí jak uvnitř tak venku ❤️ Zdravím a ještě jednou díky Kristýna
Kristýna

Práce školáka dysgrafika po terapii

Kdo jsem

Jsem psycholožka a kinezioložka s dlouholetou praxí v oboru.

Zkušenosti jsem nasbírala v systému státního školství i v soukromé praxi.

Práci s klienty všech věkových skupin se souběžně věnuji přes 20 let. Stále mne zajímá a naplňuje. Stále se vzdělávám.

Hledám způsoby řešení šité klientům na míru. Naslouchám jejich příběhům a problémům. Odžíváme negativní emoce, které brání ve spokojeném prožívání života a pozitivním vývoji klienta. Společně posuzujeme různé možnosti a způsoby řešení. Podporuji klienty v jejich novém rozhodnutí a novém způsobu vnímání svého místa v životě, v laskavém přijetí sama sebe a svého okolí. Pobízím je k tvoření své vlastní cesty a přijetí odpovědnosti za svůj život.

 Ivana Popová

Ráda Vám pomohu, abyste si uměli

pomoci dál sami.